Transakcja w dzielnicy Targówek sfinalizowana

Na zlecenie klientów firma Greenfields przeprowadziła transakcję sprzedaży działki w dzielnicy Targówek w Warszawie. Nieruchomość o powierzchni ponad 9 tys. mkw. nabył jeden z wiodących warszawskich deweloperów, który planuje w tym miejscu realizację zabudowy mieszkaniowej.

Sprzedającym była spółka Building Bulls, prowadząca na działce w dzielnicy Targówek swoją działalność. Firma Greenfields nie tylko znalazła nowego nabywcę i doprowadziła do korzystnej dla obu stron transakcji sprzedaży działki, ale również dla działalności Building Bulls znalazła lokalizację zastępczą.

Firma Building Bulls, oferująca wynajem dźwigów i żurawi, zdecydowała się na sprzedaż dotychczasowej siedziby ze względu na występujące na działce ograniczenia, utrudniające dalsze rozwijanie tego typu działalność.

–   Znaleźliśmy dla niej nową lokalizację w prężnie rozwijającej się części Radzymina przy drodze ekspresowej S8 – wyjaśnia Karolina Jaworska, managerka Działu Pozyskiwania Nieruchomości Greenfields. – Działka ma dogodny dojazd i odpowiednią infrastrukturę, co zapewni wygodne korzystanie z terenu i umożliwi firmie dalszy rozwój. Dzięki transakcji i przeprowadzce firma zyskała nie tylko fundusze na wybudowanie nowej siedziby, ale również ok. 2,9 tys. mkw. dodatkowej powierzchni.

Firma Building Bulls działa na rynku budowlanym od 1993 roku. W tym czasie zrównoważona strategia rozwoju oraz doświadczenie pracowników sprawiły, iż stała się jednym z liderów na rynku firm wynajmu żurawi wieżowych. Park maszynowy Building Bulls składa się łącznie z ponad 100 żurawi wieżowych różnych typów, co pozwala zabezpieczyć praktycznie każdy plac budowy.

Ruszyło pierwsze centrum danych Data4

Pod Warszawą została otwarta pierwsza serwerownia francuskiego operatora centrów danych. Do 2030 r. rynek ma urosnąć ponad trzykrotnie. Grunty pod centra już są trzy razy droższe niż pod magazyny.

Read More »