Nie tylko Cavatina inwestuje w ziemię

Cavatina zapłaci blisko 150 mln zł za hektarową działkę w centrum Warszawy. Takich wielkich transakcji było ostatnio na tym rynku więcej. W grupie Cavatina działają jednak również spółki mieszkaniowe – Resi Capital i Cavare. Firma nie ujawnia, co zamierza wybudować.

Read More »

Belgijski deweloper Ciril nowym właścicielem działki

Kolejna transakcja na rynku nieruchomości w Warszawie. Belgijski deweloper Ciril, należący do grupy Democo, która działa w Polsce od ponad 30 lat, nabył teren inwestycyjny o powierzchni niemal 2,5 tys. mkw. przy ul. Przyokopowej na Woli, w pobliżu placu Zawiszy oraz ronda Daszyńskiego. Mieliśmy przyjemność pośredniczyć przy tej transkacji.

Read More »

Urośnie osiedle Bemowo Line

Przy udziale firmy Greenfields Nexity Polska sfinalizowało kolejną transakcję zakupu gruntu na Chrzanowie, w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Działka została kupiona z myślą o kontynuacji budowy powstającego osiedla Bemowo Line, w ramach którego Nexity planuje łącznie około 1000 mieszkań i lokale usługowe.

Obszar z ogromnym potencjałem

– Chrzanów, który jest częścią Bemowa, to obszar objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, dzięki temu jest uporządkowany, przemyślany i zaoferuje swoim mieszkańcom dostęp do pełnej infrastruktury, a także dobry dojazd do centrum dzięki budowanej linii metra – tłumaczy Paulina Chmielewska, dyrektor operacyjna Nexity Polska. – Nexity Polska rozwija tereny o wysokim potencjale, takim właśnie w naszych oczach jest ten obszar.

– To kolejna udana transakcja, którą wspólnie z naszym klientem zrealizowaliśmy w dzielnicy Bemowo – mówi Michał Różycki, dyrektor działu Nieruchomości Gruntowych Greenfields. – Nie dziwi nas niesłabnące zainteresowanie inwestorów działkami na Chrzanowie. Ten obszar Warszawy wciąż się rozwija, oferuje dogodny dostęp do obiektów handlowych, usługowych i – przede wszystkim – jest dobrze skomunikowany z centralnymi dzielnicami Warszawy. Co więcej, sytuację komunikacyjną dodatkowo poprawi uruchomienie kolejnych trzech bemowskich stacji metra, w tym tej przy zbiegu ulic Szeligowskiej i gen. Rayskiego.

Jak zapowiada Nexity Polska, w ramach wieloetapowego osiedla Bemowo Line oprócz zróżnicowanych budynków z szeroką ofertą mieszkań, planowane są lokale usługowe oraz tereny rekreacyjne. Dla mieszkańców przeznaczono pas zieleni parkowej, który posłuży do relaksu, natomiast dla najmłodszych inwestor zaprojektował kilka placów zabaw.

O Nexity i Greenfields

Grupa Nexity to czołowy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości, obecny także we Włoszech, Niemczech, Portugalii i Polsce. Dotychczas spółka Nexity, działająca na rynku polskim od 10 lat, zrealizowała trzy osiedla w Warszawie: Bianco (2 etapy), My Bemowo (3 etapy) oraz Skylife (4 etapy). Obecnie realizowane są projekty: Bemowo Line, Golden Space 2, Next Ursus, La Praga i Lifetown. Nexity buduje także w Poznaniu osiedla Malta Point oraz Bliski Marcelin, a w Krakowie osiedle City Vibe.

Firma Greenfields działa na rynku od 2005 roku, świadcząc usługi profesjonalnego doradztwa przy transakcjach sprzedaży i zakupu nieruchomości gruntowych. Zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie przygotowania terenów do inwestycji: biznesowe i techniczne, a także stałe doradztwo prawne i finansowe.  Łączna wartość jej dotychczasowych transakcji to ponad 2,1 mld zł.

Fotografia: Nexity Polska

Nie tylko Cavatina inwestuje w ziemię

Cavatina zapłaci blisko 150 mln zł za hektarową działkę w centrum Warszawy. Takich wielkich transakcji było ostatnio na tym rynku więcej. W grupie Cavatina działają jednak również spółki mieszkaniowe – Resi Capital i Cavare. Firma nie ujawnia, co zamierza wybudować.

Read More »