All News
about land acquisition sector

przewiń w dół
2025-05-09

Zamykamy transakcje, które otwierają nowe możliwości

Dlatego dziś świętujemy razem z Unidevelopment SA uchwałę ULIM dla projektu na warszawskiej Pradze Południe przy ul. Omulewskiej!

➡️ Wizualizacja: Unidevelopment

Nowa inwestycja mieszkaniowa powstanie w miejscu wybudowanego w latach 70-tych hotelu Felix. Teren osiedla będzie ogólnodostępny dla okolicznych mieszkańców.

➡️ 8 720 m. kw. powierzchni terenu

➡️ 12 800 - 13 700 m. kw. PUM

➡️ 1 280 - 1 700 m. kw. PUU

Projekt inwestycji zakłada zielone skwery z użyciem różnorodnych drzew i krzewów wyposażone w elementy małej architektury oraz strefy rekreacyjne. Na dużą uwagę zasługuje zachowanie dużej ilości istniejących drzew na terenie oraz klub mieszkańca.
W ramach specustawy mieszkaniowej deweloper przebuduje budynek szkoły, zmodernizuje boisko szkolne, wykonana plac zabaw przy szkole oraz wykona przebudowę przyległych do inwestycji ulic a dotychczasowa stara, wysoka zabudowa hotelowa zostanie zastąpiona nową, niższą mieszkaniową. Dodatkowo w nawiązaniu do historii tego miejsca, na przestrzeni dziedzińca powstanie ogród różany.

➡️ Wizualizacja: Unidevelopment

Zapowiada się bardzo dobrze! A cała historia…. zaczęła się w maju 2022 roku od sprzedaży przez Greenfields działki.

Recent News

2026-06-19

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. PSI/SSE

Wraz z przedstawicielami PLDCA Piotrem Kowalskim i Krystianem Przyplaczem wzięliśmy udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. PSI i SSE

2026-06-18

Data Center w Polsce: fundament cyfrowej gospodarki

Podczas wydarzenia: „Data Center w Polsce: fundament cyfrowej gospodarki” zaprezentowany został raport „The Economic Impact of Data Centres in Poland”, przygotowany przez PwC we współpracy z PLDCA.

2026-06-16

Inwestycja mieszkaniowa - Bruna 7

I znów wszystko zaczęło się od działki: 8 lat temu był tylko grunt, pomysł i długi proces przed nami… Dziś to jeden z najbardziej wyjątkowych adresów w Warszawie, na Starym Mokotowie.

2026-06-10

Greenfields Team jedzie do Sopotu!

Od środy do piątku Aleksandra, Michał, Justyna, Małgorzata i Dominika będą obecni na jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń branżowych roku.

2026-06-03

Mateusz, Welcome on board!

Do naszego zespołu dołączył ktoś, kto na pierwszy rzut oka może wydawać się skromny i bardzo spokojny. Ale nie dajcie się zwieść pozorom 😉

All News