Oficjalne otwarcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej
W pogodny, piątkowy wieczór na placu Defilad nie mogło zabraknąć przedstawicieli Greenfields. Obserwujemy jak zmienia się krajobraz Warszawy i współuczestniczymy w przywracaniu mieszkańcom zadbanych, zrewitalizowanych obszarów miejskich.
Na jednym z największych europejskich placów, o powierzchni 4,4 ha, zadebiutował budynek nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Będąc w ścisłym centrum miasta, nie sposób było nie dostrzec ciągnącej się wzdłuż ulicy Marszałkowskiej, długiej kolejki osób – reprezentantów wielu pokoleń. Każdy z nich chciał być częścią tego wydarzenia.





Fot. Greenfields
Zgromadzonych przed budynkiem gości, na tle mieniącego się różnymi kolorami PKiN, przywitał Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Dyrektorka Muzeum Joanna Mytkowska.




Fot. Greenfields
W programie otwarcia przewidziano m.in.
- instalację dźwiękową: „Jasna przyszłość” Wojciecha Bąkowskiego
- paradę: „Delegacji Śliskich Spraw”
- wystawę: „Trudna miłość. Muzeum między placem a Pałacem”
- występy artystów: Katalin Ladik, Kim Gordon
- abakan: „Kompozycja monumentalna" Magdaleny Abakanowicz
- rzeźby: „Przyjaźń" Aliny Szapocznikow, „Fasada" Moniki Sosnowskiej, „Asfalt" Zhanny Kadyrovej
- instalacje: „Znikania" Sandry Mujing, „Mobilizacja" Marieli Scafati
Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających: ok. 100 wydarzeń, w tym 40 pokazów prezentowanych w 12 salach budynku, 9 wielkoskalowych dzieł sztuki - do obejrzenia przez 5 dni.






Fot. Greenfields
Przestrzenie zaprojektowane przez nowojorskiego architekta Thomasa Phifera są przestronne, proste, jasne, przeszklone, surowe i minimalistyczne. Centralnym punktem wnętrza są monumentalne schody.
MSN ma być nowoczesnym „Muzeum a nie mauzoleum” - forum spotkań i komunikacji, sceną dla artystów i każdego z nas. Budynek wypełniać będą prace artystyczne, spektakle taneczne, instalacje choreograficzne, pokazy filmowe i występy.
Historia powstania MSN jest długa i wyboista, ale najważniejsze że dobiegła końca.





Fot. Greenfields. Wszelkie prawa zastrzeżone
Recent News
Świeże spojrzenie na architekturę w Greenfields
Od kilku miesięcy zespół Greenfields zasila nowa osoba – mgr inż. arch. Wiktoria Piasta.
Kolejny sukces w Wilanowie!
Sfinalizowaliśmy drugi etap transakcji przy ul. Zdrowej / Dyniowej. Jako doradca i pośrednik połączyliśmy sprzedającego z inwestorem, umożliwiając realizację nowoczesnej zabudowy wielorodzinnej ekstensywnej.
Projekt w przygotowaniu
W ramach projektu planowana jest zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z funkcjami usługowymi oraz parkiem, przewidywany PUM ok. 32 000 m².
Od urbanistyki do finalizację transakcji
Zanim Strony spotkają się u notariusza, działka przy ul. Bysławskiej w Wawrze w Warszawie musi najpierw przejść drogę, która realnie zwiększa wartość gruntu i przygotowuje go pod projekt mieszkaniowy.
Targówek: transakcja sfinalizowana!
Wreszcie możemy pochwalić się świetną wiadomością! Sfinalizowaliśmy zawarcie umowy sprzedaży gruntu usługowego z potencjałem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną - na warszawskim Targówku.