Gdańska 5/7

ul. Gdańska 5/7

Warszawa

3 811 m2

Powierzchnia działki

4 600 m2

PUM

Nasze działania:

  • Na zlecenie właścicieli terenu kompleksowo przygotowaliśmy nową inwestycję mieszkaniową
  • Zleciliśmy wykonanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej, uzyskujemy w urzędach wszystkie wymagane uzgodnienia i opinie
  • Pozyskaliśmy specuchwałę mieszkaniową
  • Uzyskujemy pozwolenie na budowę
  • Wyceniliśmy nieruchomość i reprezentowaliśmy właścicieli podczas transakcji sprzedaży gruntu
Chaszcze, pozostałości zdewastowanego budynku i parking. Znajdująca się w rękach kilku prywatnych właścicieli działka przy ul. Gdańskiej 5/7 na warszawskim Żoliborzu przez lata nie była wizytówką dzielnicy. Zabudowy tego terenu nie ułatwiało ukształtowanie terenu oraz obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, według którego na gruncie przy ul. Gdańskiej może powstać zabudowa jednorodzinna. Plan nie był aktualizowany od 19 lat i nie uwzględnia obecnych potrzeb dzielnicy. Od momentu jego uchwalenia w bliskim otoczeniu zaszły bowiem duże zmiany, m.in. teren zyskał świetny dostęp do środków komunikacji publicznej – powstało metro.
Działając na zlecenie właścicieli terenu firma Greenfields podjęła się koordynacji przygotowania koncepcji nowej zabudowy oraz uzyskania stosownych zgód na realizację inwestycji mieszkaniowej wielorodzinnej. Głównym celem było zaprojektowanie budynków, które jak najlepiej nawiążą do języka wczesnego modernizmu, charakterystycznego dla przedwojennych budynków Żoliborza. Firma Greenfields powierzyła projekt cenionemu architektowi Arturowi Chołdzyńskiemu, który zaprojektował m.in. nagradzaną stację metra plac Wilsona, zlokalizowaną na Żoliborzu.
Pewnym utrudnieniem, z którym musieli zmierzyć się eksperci Greenfields w procesie przygotowania projektu, okazała się kolizja kanału Rudawki z planowanym w ramach inwestycji parkingiem podziemnym. Największym wyzwaniem tego przedsięwzięcia nie były kwestie techniczne, lecz formalności, bo z perspektywy prawnej kanał nie ma właściciela. Problem udało się rozwiązać dzięki ścisłej współpracy Działu Urbanistyki Greenfields z zewnętrznymi ekspertami, których firma zaangażowała do zaprojektowania przebudowy kanału.
Ponadto w imieniu właścicieli działki pozyskaliśmy kompletną dokumentację i złożyliśmy wniosek o realizację inwestycji w ramach specustawy mieszkaniowej. Ostateczną zgodę na realizację inwestycji mieszkaniowej Rada m.st. Warszawy wydała 8 lipca 2021 roku. Dzięki pozyskaniu specuchwały na działce może powstać adekwatne do lokalizacji zagospodarowanie tego terenu: budynki mieszkaniowe z terenami zielonymi, lokalami usługowymi i rozwiązaniami proekologicznymi.
Co więcej, firma Greenfields znalazła i zweryfikowała nabywcę terenu, a podczas transakcji sprzedaży reprezentowała właścicieli gruntu.