Taśmowa

ul. Taśmowa

Warszawa

9 517 m2

Powierzchnia działki

16 722 m2

PUM

Nasze działania:

  • Przeprowadziliśmy analizę funkcji nowej zabudowy
  • Koordynowaliśmy cały proces inwestycyjny
  • Reprezentowaliśmy kupującego i sprzedającego podczas transakcji sprzedaży działki
  • Prowadziliśmy dialog z sąsiadami
Działka przy ul. Taśmowej mieści się na Służewcu Przemysłowym w Warszawie. Dobre skomunikowanie zapewnia południowa obwodnica oraz lotnisko Warszawa Okręcie.
Ta część miasta wypełniona jest biurowcami, które w pełni zaspokajają już zapotrzebowanie na powierzchnię biurową – mówi Justyna Cymerman, dyrektorka Działu Urbanistyki Greenfields. – Dlatego w przypadku działki na ul. Taśmowej naszym celem było znalezienie nowej funkcji, stanowiącej atrakcyjne uzupełnienie dla dzielnicy. Z naszych analiz wynika, że najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w segmencie PRS (Private Rented Sector) i taką funkcję zaproponowaliśmy inwestorowi.
Firma Greenfields we współpracy z inwestorem – firmą Apricot Capital Group oraz pracownią Studio 20, której powierzony został projekt architektoniczny, koordynowała proces przygotowania nowej inwestycji, w tym pozyskanie pozwolenia na budowę. Przeprowadziła także transakcję sprzedaży nieruchomości, poprzedzoną wyceną działki. Nowy właściciel, Apricot Capital Group, wybuduje 447 lokali do najmu krótko i długoterminowego, powstanie także restauracja i garaż podziemny.