Segro kupiło olbrzymią działkę w Warszawie i zbuduje serwerownie

Segro zakupiło w pierwszej połowie tego roku 20-hektarową działkę na warszawskich Młocinach. Firma nie ujawnia wartości transakcji, ale przy obecnych cenach gruntów przemysłowych, które w granicach stolicy wahają się w przedziale 850-1200 zł za m kw., można szacować ją na około 200 mln zł.

Inwestor planuje zbudować tu małe magazyny miejskie, tzw. SBU, oraz centra danych. W tym ostatnim przypadku to nie pomyłka – firma znana dotychczas w Polsce z powierzchni magazynowo – przemysłowych ma również duże doświadczenie w budowaniu przestrzeni pod duże serwerownie.

Segment centrów danych jest na tyle lukratywną niszą, że mogą na niej zarabiać zarówno operatorzy serwerowni z branży informatycznej, wyspecjalizowani deweloperzy budujący takie obiekty na sprzedaż lub wynajem, jak i land deweloperzy, czyli firmy przygotowujące tereny pod takie nietypowe inwestycje. W Polsce są już przedstawiciele wszystkich tych biznesów i kiedy pojawia się pytanie ofertowe od dużego operatora, to zaczyna się wyścig o kontrakty. Nawet wybuch wojny w Ukrainie tylko na krótko zamroził zainteresowanie inwestorów. Obecnie powrócili na rynek i mam wrażenie, że ze zdwojoną energią poszukują odpowiednich gruntów – mówi Aleksandra Wołodźko, prezes Greenfields

Więcej informacji na ten temat można przeczytać w artykule, który ukazał się na na portalu Puls Biznesu: https://www.pb.pl/segro-zbuduje-serwerownie-kupilo-olbrzymia-dzialke-w-warszawie-1192882

People are GAME CHANGERS in Real Estate

A my chcemy być częścią tej zmiany! Ważne są dla nas kwestie zmian klimatycznych, dekarbonizacji, tego w jakim świecie, w jakich warunkach, w jakim ekosystemie miast będziemy funkcjonowali w przyszłości.

Read More »